Homesharing
3314
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-3314,stockholm-core-1.2.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
Title Image
Máte otevřené srdce a chuť pomáhat?
Nebojíte se nových výzev?
Staňte se hostiteli a díky homesharingu se podívejte na svět jinýma očima.

Co je homesharing?

Homesharing je nová forma pomoci rodičům pečujícím o dítě s postižením založená na sdílené péči. Umožňuje pravidelný pobyt dítěte s postižením v domácnosti tzv. hostitele, kterým může být jednotlivec nebo celá rodina. Hostitel a jeho rodina poskytuje dítěti s postižením podporu přímo ve vlastní domácnosti. Chcete se zapojit do homesharingu?

Díky podpoře nadačního fondu Abakus jsme se stali součástí programu, jehož cílem je rozšířit komunitní sdílení péče homesharing v regionech a k novým cílovým skupinám rodičů dětí se zdravotním znevýhodněním.

Centrum Orion se stává zastřešující organizací pro Homesharing v rámci celého Královéhradeckého kraje. Více zde…

Jste z jiného kraje a líbí se Vám homesharing? Podívejte se na www.homesharing.cz a zjistěte, kdo je k Vám nejblíže.

Centrum Orion

Jsme zastřešující organizací pro rozvoj homesharingu v Královéhradeckém kraji.

Pečující rodiče

Péče o dítě s postižením je nepřetržitá a náročná. Homesharing jim ukazuje, že na péči nejsou sami.

Hostitel

Může být kdoliv se srdcem na pravém místě. Kdo má chuť věnovat svůj čas a obohatit život novými zážitky.

Staňte se hostiteli

Homesharing je příležitost, jak trávit čas smysluplným způsobem a získávat zcela nové zážitky. Staňte se součástí nově se rozvíjející formy pomoci rodinám s dítětem s postižením, která má smysl.

Hostitelem se může stát každý (jednotlivec, pár nebo celá rodina) – kdo může nabídnout svůj čas, energii a prostor dítěti s postižením. Je plnoletý, trestně bezúhonný a v dobré psychické a fyzické kondici.

Hledáme hostitele – video ke shlédnutí zde…

Více informací ke stažení…

Zajímá mě hostitelství

Pečuji o dítě s postižením

Homesharing přináší pečujícím rodičům pomoc v náročné péči a poskytnutí volného času na odpočinek a regeneraci sil. Možnost věnovat se dalším svým dětem a sobě navzájem. Možnost věnovat se aktivitám, na které není z důvodu péče čas ani prostor.

Vaše dítě získává nové sociální kontakty a dovednosti. Zlepšuje se jeho adaptabilita na nové prostředí i jeho tolerance ke změnám. Homesharing mu pomáhá zprostředkovat nové zážitky. Snižuje také závislost dítěte na rodičích a podporuje ho v samostatnosti. Více informací ke stažení…

Chci získat podporu

„Homesharing je u nás novinkou, ačkoli ve světě patří mezi osvědčené služby. Rodinám dětí se zdravotním znevýhodněním nabízí možnost sdílet péči v přirozeném prostředí a získat prostor k odpočinku. Pečující z hostitelských rodin zase dostávají příležitost smysluplně trávit čas.“ Kateřina Kotasová, programová manažerka Abakusu

Hostitel, kamarád dítěte s postižením, nemusí mít nějaké konkrétní dovednosti, potřebuje především trpělivost. Myslím, že nebýt odborník může být výhodou, protože laik přistupuje k dítěti s přirozeností a nabízí mu to, jak sám žije, svůj domov, sebe sama,” uvádí Klára Šrůtková, vedoucí homesharingu z organizace Děti úplňku.

Je ideální, když vás něco baví a zároveň tím hodně pomůžete někomu, kdo to opravdu potřebuje,” popisuje svoji zkušenost hostitelka Kateřina Klugová, která pečuje o čtrnáctiletou Denisku.

Jednou z důležitých podmínek pro úspěšné fungování homesharingu je co nejmenší vzdálenost mezi pečující rodinou a hostiteli. Odpadá tak z obou stran náročné dlouhé a časově i finančně náročné cestování hostitele do pečující rodiny pro dítě či pečující rodiny k hostiteli.

Na mapce se podívejte:

  • kde máme pečující rodiny a hledáme pro ně hostitele – a třeba Vy jste zrovna nablízku,
  • kde máme připravené hostitele, ale zatím se nám neozvala rodina, které by mohl pomoci…