Máme mobilní zvedák – děkujeme!
290
post-template-default,single,single-post,postid-290,single-format-standard,stockholm-core-1.2.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

Máme mobilní zvedák – děkujeme!

Většina našich klientů s tělesným handicapem je už dospělá a manipulace s nimi je pro pečovatele velmi náročná. Pproto jsme zakoupili zvedák, který je důležitou pomůckou pro naše pracovníky i pečující rodiče. Cena mobilního zvedacího zařízení pro osoby s tělesným postižením je 189 500 Kč.

Sehnali jsme celou částku na mobilní zvedák.

Výhodou tohoto zařízení je, že je možné přizpůsobit výšku i šířku aktuální potřebě a také že jej lze jednoduše složit a v přepravním vaku dopravit kamkoliv… Proto je možné využít zařízení nejen přímo v Centru Orion, např. na víkendových pobytech při přesunech klientů na lůžko, ale hlavně při výjezdních pobytech, kterých se spolu s námi běžně účastní 5 až 8 vozíčkářů a kde je velký problém s bezbariérovostí prostor.

Zařízení také plánujeme využívat při novém způsobu poskytování sociální služby terénní asistence v bytě. Cílem této asistence bude hlavně postupné osamostatňování osob s handicapem a také odlehčení pečujícím rodičům – proto bude nabízena nejen v průběhu dne, ale také v noci – tedy i v tomto případě bude třeba klienty přesunovat z vozíku na toaletu či na lůžko. Zvedací systém budeme také moci půjčovat rodinám (např. na dovolené – prý jej lze využít i ve stanu :-).

 

Velké díky patří Vám všem.