Pomozme nastartovat samostatný život
294
post-template-default,single,single-post,postid-294,single-format-standard,stockholm-core-1.2.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

Pomozme nastartovat samostatný život

Hledáme způsoby, jak postupně osamostatnit lidi s těžkým zdravotním postižením a umožnit jim nezávislost na nepřetržité péči rodičů. Věříme, že každý člověk si zaslouží plnohodnotný, aktivní a šťastný život, a proto chceme vytvořit podmínky pro to, aby se tak stalo. Společně můžeme pomoci. Připojte se k nám a pomozte nám uskutečnit tuto vizi!“

Pomozme osobám s těžkým zdravotním postižením nastartovat samostatný život!

Právě teď má nejméně 15 klientů Centra Orion jedinečnou příležitost začít se učit samostatně žít! Podařilo se nám pronajmout kompletně bezbariérové prostory a vybavit je nábytkem i potřebnými pomůckami pro manipulaci. Osoby s postižením zde budou s pomocí osobních asistentů trénovat samostatné bydlení. Díky tomu mohou klienti přespávat mimo svůj domov – čímž se uleví i jejich rodičům, kteří mají čas nabrat síly do další péče.
Klienti si platí asistenci (jejíž výše se pohybuje kolem 1 000 Kč za každou noc), dále si zajišťují stravu, praní lůžkovin i dopravu do Orionu… Už tyto položky představují poměrně značné finanční zatížení pro celou rodinu.
Proto nutně potřebujeme získat prostředky na nájem prostor, který se pohybuje měsíčně kolem 10 000 Kč a který nelze hradit z dotací na sociální služby, a také na jejich dovybavení.

Přispějte pomocí: https://www.darujme.cz/projekt/1207733

Děkujeme!