Podporujeme rodiny s dětmi s handicapem, aby mohly žít stejný život jako jejich zdraví vrstevníci.

Teoretické znalosti získané studiem nikdy nemohou nahradit poznatky a zkušenosti získané praxí.
Proto umožňujeme absolvování odborné praxe či stáže v Centru Orion studentům středních, vyšších odborných a vysokých škol nebo akreditovaných kurzů těch oborů, které se přímo vztahují k poskytování sociálních služeb (např. speciální a sociální pedagogika, sociální práce, zdravotnictví apod.).

 

V rámci sociálních služeb Centrum denních služeb a Osobní asistence nabízíme zájemcům možnost absolvovat odbornou praxi nebo stáž.


Praxe/odborné stáže probíhají vždy na základě smluv a dohod se školami, vzdělávacími institucemi, vysílajícími organizacemi nebo přímo se zájemci. Praktikantovi/stážistovi se vždy věnuje vedoucí praxe, který jej seznámí s jeho povinnostmi a náplní praxe.Vedoucí praxe poté bude zajišťovat dohled nad celkovým průběhem praxe/stáže a naplánováním aktuálního programu pro praktikanta/stážistu (např. termín, délka, jednotlivé činnosti, které bude praktikant/stážista vykonávat, potvrzení dokumentů apod.), na vedoucího praxe se může praktikant obracet také s dotazy a připomínkami.


Požadovaný profil praktikanta/stážisty
dokončená základní školní docházka, empatie (pokud bude přicházet do styku přímo s klienty), zodpovědnost, schopnost týmové práce či alespoň spolupráce, komunikativnost, zájem o vzdělávání se, zájem o práci s osobami se zdravotním znevýhodněním či v organizaci, která se tímto zabývá.

Chcete absolvovat praxi v Centru Orion?
Pak kontaktujte  Gabrielu Hrobařovou, email:hrobarovaTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,tel: 774 155 180 

Ta se s Vámi domluví na první schůzce. Informační schůzka je vždy nezávazná a slouží k ujasnění podmínek, možností i potřeb organizace i praktikanta/stážisty.

 

praxe 1           praxe 1

 

 

carecka

 

 

Centrum Orion,z.s.  

Sídlo: Dlouhá Ves 116, Rychnov nad Kněžnou

orion@centrum-orion.cz

IČO: 68246901

FB YouTube

 

carecka

          Agrofert CeskaPojistovna  Ferodo Kenvi dm  manPower Polak zopos Matrix a.s.Nadace ČEZ Řízení Letového Provozu Tesco Uniprint Odbory KOVO KV z.s.