Homesharing – zahájili jsme realizaci projektu
290
post-template-default,single,single-post,postid-290,single-format-standard,stockholm-core-1.2.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

Homesharing – zahájili jsme realizaci projektu

Patříme mezi 6 organizací, které podpořil nadační fond Abakus a v období od července 2021 do prosince 2023 realizujeme projekt, díky kterému se stáváme zastřešující organizací pro homesharing v Královéhradeckém kraji.

 

Homesharing lze volně přeložit jako „sdílená domácnost“, což vyjadřuje základní myšlenku zcela nové podpory rodin pečujících o dítě s postižením (hlavně s postižením mentálním, kombinovaným a s autismem). Je to forma odlehčovacího pobytu založeného na komunitní pomoci. Umožňuje pravidelný pobyt dítěte s postižením v domácnosti tzv. hostitele, o které hostitel pečuje stejně jako o člena své rodiny. Jedinečnost homesharingu spočívá v tom, že hostitel a jeho rodina poskytuje dítěti s postižením podporu přímo ve vlastní domácnosti. A zároveň, protože hostitel pečuje v jednu chvíli právě jen o jedno dítě, dokáže vyjít vstříc jeho individuálním potřebám.

Pečujícím osobám a jejich dětem nabídneme zcela novou formu podpory, která jim jejich těžký život zase o něco ulehčí.

V září jsme se zúčastnili úvodních školení v Praze. Poprvé jsme se setkali osobně s kolegy z ostatních zapojených organizací. Postupně se seznamujeme s metodikou homesharingu. Další školení bylo v říjnu – kolegové z Dětí úplňku nás provedli přípravou na propagační kampaň k náboru hostitelů. V listopadu si na vlastní kůži vyzkoušíme, jak probíhá příprava hostitelů.

 

Více v sekci Homesharing…